NAUJIENA!!
Lojalumo programa. Prisijunk!
Įsigaliojus naujoms pandemijos valdymo priemonėms nuo rugsėjo 13 d. keisis Stokker įrankių centrų darbo sąlygos.
Open MenuProduktų katalogasOpen CartOpen Search
search
Tel.informacijai:: +370 65 006 000
Nustatymai
Svetainė (šalis)
Pristatymo šalis
kalba
Jūsų krepšelis yra tuščias Pridėkite prekę arba eikite į
pagrindinį puslapį
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATĄ,
jei užsakymas daugiau nei 49€
Mano Stokker
Prisijungti
searchIeškoti
search
LIVE apžvalga, naujausių prekių naujienos ir patarimai, teisingo naudojimo ir techninės priežiūros gudrybės.

Žoliapjovė. Krūmapjovė. Miško valymo pjūklas. Kuo jie skiriasi?

19.01 2015 10:16

Žolė jau iki kelių ir vejapjovė jos nebeįveikia?

Tokiu atveju geriausias pagalbininkas yra žoliapjovė (trimeris) arba krūmapjovė. Nesvarbu, kad jų veikimo principas toks pats, bet yra ir daugybė skirtumų. Panagrinėkime detaliau, kokie yra skirtumai tarp žoliapjovės, krūmapjovės ir miško valymo pjūklo.

Be abejo, esate susidūrę su vienu ar kitu. Paprastai galioja taisyklė, kad patys mažiausi įrenginiai yra žoliapjovės, už juos didesnės – krūmapjovės, pačios galingiausios – miško valymo pjūklai.

Žoliapjovės savo ruožtu skirstomi į du variantus: elektrinės arba akumuliatorinės ir benzininės. Benzininių variklių darbinis tūris paprastai yra mažiau nei 28 cm3 arba 0,8 kW. Jie skirti nelabai ilgai ar tankiai žolei pjauti. Žoliapjovės gali turėti skirtingas galvutes. Bendras požymis dažniausiai yra vienoje rankoje laikoma rankena, kurių krūmapjovės ar miško valymo pjūklai paprastai neturi.

Rekomenduočiau rinktis tokią žoliapjovę, kurios perdavimo sistema yra su sankaba. Ją lengviau paleisti, be to, ji gerokai saugesnė – dirbant laisvąja eiga nesisuka galvutė. Svarbu naudoti tinkamą pjovimo ritės apsaugą, nes joje esantis peiliukas visuomet nupjauna tinkamo ilgio valą ir padeda išvengti ir taip labai apkrauto nedidelio variklio perkrovos.

Krūmapjovės paprastai turi U formos rankeną, už kurios itin patogu laikyti įrenginį. Prie krūmapjovės galima prijungti ir žoliapjovės galvutę ir peilį. Iš tiesų prie daugelio krūmapjovių įmanoma tvirtinti ir pjovimo diską, bet tai kartais riboja variklio galia ir transmisija. Krūmapjovė tikriausiai yra vienas iš populiariausių šios rūšies įrenginių, kurį galima naudoti ir pievų kraštams šienauti. Kaina taip pat prieinama ir, jeigu neplanuojate pjauti alksnyno, tai išties tinkamas darbo įrankis.

Krūmapjovė ir miško valymo pjūklas gali būti naudojami net medžiams pjauti. Specialiu pjovimo disku galima nupjauti 15–20 cm skersmens medžius. Tokie pjautuvai paprastai turi galingą variklį, jų transmisijos sistemos yra iš tvirtesnės medžiagos ir dirbant sunkius darbus jie gerokai atsparesni nei žoliapjovės ar krūmapjovės. Verta atkleipti dėmesį ir į reduktoriaus kampą – kai kurie miško valymo pjūklai yra specialiai sukonstruoti su trumpesniu kotu ir kitokiu kampu įtaisytu reduktoriumi, dėl to pjovimo diskas naudojamas efektyviau, bet dirbant kitus pjovimo darbus tai labiau trukdo nei padeda.

Jeigu reikia nupjauti žolę patvorėje ir palei terasą, puikiai tiks nedidelis benzininis arba akumuliatorinis trimeris, kuriuo po vieno įkrovimo bus galima dirbti 15–20 minučių – šio laiko pakanka mažesnei vejai apeiti.

Jei turite nupjauti pievą arba jeigu prie įvažiavimo kelių auga tanki aukšta žolė, galite rinktis krūmapjovę. Jeigu turėsite problemų su valu, galėsite naudoti pjovimo diską. Krūmapjovės pranašumas yra U formos rankena ir diržai, padedantys tolygiau paskirstyti pjautuvo svorį ir leidžia dirbti ilgesnį laiką.

Jeigu palei pievą auga nedidelių medelių ar krūmelių, kuriuos reikia retinti, galėtumėte pagalvoti apie krūmapjovę. Jeigu norite turėti trijų dalių įrenginį, įsitikinkite, kad reduktoriaus kampas tinkamas visiems trims darbams atlikti. Čia vėl labai svarbu diržai ir U formos rankena.

Krūmapjovės ir ypač galingi miško valymo pjūklai yra gerokai sunkesni nei žoliapjovės, dėl to verta pagalvoti, ar didesnės masės ir galingesnis aparatas yra svarbiau nei mažesnis svoris ir manevringumas.

Tikslesnės informacijos kreipkitės į Sodo ekspertų parduotuves.

www.sodoekspertai.lt

Krūmapjovė SRM-420TES, ECHO

Krūmapjovė SRM-420TES, ECHO

759 €
Sandėlyje 1
Krūmapjovė SRM-222ES, ECHO

Krūmapjovė SRM-222ES, ECHO

Prekės nėra sandėlyje

Naujienos

Visos Naujienos
 
 
  • Klientų aptarnavimas I-V 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir būkite pirmieji, sužinoję apie visus geriausius pasiūlymus. Mėnesio naujienos, profesionalų patarimai ir geriausi pasiūlymai jūsų pašto dėžutėje.
 
 
Ar žinote, kad iš 100 klientų 92 rekomenduotų Stokker draugams ir pažįstamiems
Ära vajuta
Mano Stokker
El. paštas
Mobilusis parašas
SmartID
Facebook/Google
Nežinote slaptažodžio arba norite jį keisti?
Prisijungimas mobiliu parašu

PRISIJUNGTI SU SMART-ID
Nesate StokkerPRO? Daugiau informacijos rasite čia. Tapkite StokkerPRO nariu.