NAUJIENA!!
Lojalumo programa. Prisijunk!
Pirmadienį 2022 08 15 Stokker Įrankių centrai nedirbs.
Open MenuProduktų katalogas0Open CartOpen Search
search
Nustatymai
Svetainė (šalis)
Pristatymo šalis
kalba
0
Jūsų krepšelis yra tuščias Pridėkite prekę arba eikite į
pagrindinį puslapį
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATĄ,
jei užsakymas daugiau nei 49€
Prisijungti
Arba susikurkite paskyrą
searchIeškoti
search
LIVE apžvalga, naujausių prekių naujienos ir patarimai, teisingo naudojimo ir techninės priežiūros gudrybės.

Pirštinės, jų tipai bei teisingas parinkimas

24.08 2015 15:01

Atliekant įvairius darbus, daugybė pavojingų gamybinių veiksnių gali pakenkti rankoms – svarbiausiam darbiniam žmogaus įrankiui. Pagal statistiką daugumos nelaimingų atsitikimų metu nukenčia būtent šios galūnės. Todėl renkantis darbines pirštines reikia būti labai dėmesingiems ir atsižvelgti į pavojingus veiksnius, būdingus būtent jūsų darbui. Dauguma apsauginių pirštinių nesuteikia vienodos apsaugos skirtingose situacijose; atliekant tam tikrus darbus labai svarbu, kad pirštinės gerai priglustų prie rankų, taip užtikrindamos gerą lytėjimo pojūtį ir tikslų darbą pirštais. Dabar gaminant darbines pirštines naudojamos pačios įvairiausios medžiagos – būtina aiškiai suvokti, kurios medžiagos geriausiai tinka būtent jūsų darbui – vienos jų gerai praleidžia orą, tačiau neapsaugo nuo pavojingų mechaninių gamybos veiksnių, kitos – patvarios ir nepraleidžia vandens, tačiau neleidžia atlikti tikslumo reikalaujančių darbų. Dėl įvairių medžiagų, iš kurių gaminamos pirštinės, mes pateikiame rekomendacijas, kad jomis remdamiesi galėtumėte išsirinkti geriausią variantą, atitinkantį jūsų darbo sąlygas.

Oda

Seniau gaminant darbines pirštines ši medžiaga buvo naudojama dažniausiai. Sumažėjus kokybiškos (ir pigios) odos pasiūlai gamybinėje rinkoje, taip pat dėl to, kad odinių pirštinių gamyba reikalauja daug darbo sąnaudų, jų kainos nuolat auga, tad pradėta naudoti daugybė sintetinių odos pakaitalų.

Kiaulės oda

Kiaulės oda yra labiausiai paplitusi medžiaga, naudojama darbinėms pirštinėms gaminti. Naudojama ir viršutinė, ir padinė oda. Pirmoji yra minkštesnė ir lankstesnė, antroji – stipresnė ir patvaresnė, labiau atspari nusidėvėjimui. Dėl odoje esančių porų pirštinės pralaidžios orui. Pirštinės iš kiaulės odos yra elastingos ir patogios, geras jų kainos ir kokybės santykis.

Ožkos oda

Dėl savo minkštos tekstūros ir tvirtumo bei elastingumo tai labiausiai vertinama oda. Dėl šių savybių iš jos pagamintas pirštines galima naudoti tiek dirbant tikslumo ir gero apčiuopiamumo reikalaujančius, tiek ir sunkius darbus. Naudojama tik viršutinė oda.

Stambiųjų raguočių oda

Naudojama tiek viršutinė (nappa), tiek ir padinė oda. Ši oda itin patvari ir atspari vandeniui. Iš jos pagamintos pirštinės labai tvirtos, minkštos, nepraleidžia vandens; jos tinka darbams, kuriems reikalingas ypatingas tvirtumas. Karščiui atsparios padinės odos ir išvirkščiosios odos paviršius šiurkštesnis nei viršutinės odos. Ji būna skirtingo storio ir naudojama gaminant darbines pirštines, naudojamas dirbant darbus, kuriems reikia tvirtų pirštinių su geromis izoliacinėmis savybėmis. Kaip pavyzdį galima pateikti daugumą pirštinių, apsaugančių nuo karščio suvirintojų rankas, jos gaminamos būtent iš šios odos. Buivolo oda paprastai yra storesnė ir kokybiškesnė nei karvės oda.

Sintetika

Dėl stabilios žaliavos kokybės ir kainos, supaprastintos gamybos technologijos ir pasikeitusių vartotojų prioritetų didėja šio segmento gaminių populiarumas. Pirštinių iš sintetinės odos savybės nė kiek ne prastesnės nei pirštinių iš ožkos ar kiaulės odos. Jas galima skalbti ir naudoti pakartotinai, tačiau jos neatsparios vandeniui. Labai populiarios montažo darbams atlikti skirtos pirštinės iš sintetinės odos „Amara“. Darbuose, kur didesnė abrazyvinio nusidėvėjimo galimybė, paklausios pirštinės su nitrilo ir poliuretano danga. Prie pagrindinių medžiagų galima priskirti: nitrilą (akytos, smėlio spalvos, su taškeliais, apsaugančiais nuo slydimo), poliuretaną (PU – siūlomos įvairių spalvų pirštinės), PVC (taip pat vinilą), lateksą (taip pat natūralią gumą) ir t. t. Kaip pamušalas pirštinėms dažniausiai naudojamas megztas nailonas, poliamidas (poliesteris) arba medvilnė.

Tekstilė

Dažniausiai naudojama medvilnė, spandeksas, poliesteris, nailonas ir t. t. Tokios pirštinės puikiai tinka paprastiems darbams, taip pat gali būti naudojamos kaip papildomos pirštinės atliekant sunkius darbus arba dirbant šaltyje. Labai populiarios, ypač dirbant įprastus arba trumpalaikius darbus, iš poliesterio arba medvilnės megztos pirštinės su PVC taškeliais ant delnų. Taškeliai gali būti tiek iš vienos, tiek iš abiejų pirštinės pusių. Labai aukštą apsaugos lygį užtikrina megztos pirštinės, kurias gaminant naudojama „Kevlar®“ technologija. Šios pirštinės saugo rankas nuo aukštos temperatūros ir įpjovimų. Pirštinės iš kevlaro pluošto („Kevlar®“) tris kartus atsparesnės įpjovimams nei medvilninės pirštinės ir 5 kartus atsparesnės nei odinės.

 

Kad būtų paprasčiau teisingai išsirinkti pirštines ir jų panaudojimo sritį, pateikiame keletą rekomendacijų.

• Sunkiems darbams lauke, be abejo, prireiks odinių, labai atsparių nusidėvėjimui pirštinių (pavyzdžiui, iš karvės odos).

• Dirbant su metalu ir medžiu reikia, kad pirštinės būtų atsparios nusidėvėjimui, gerai priglustų prie rankų ir turėtų šiurkštų paviršių. Tam netiks sintetinės pirštinės (iš poliuretano, nitrilo).

• Atliekant sunkius ir tikslius darbas, būtinas patogumas, tačiau kartu ir pakankama apsauga nuo mechaninių sužeidimų. Akivaizdu, kad geriausias kompromisas šiuo atveju yra pirštinės iš ožkos ar kiaulės odos, pageidautina, su užsegimu ant riešo, kad pirštinės nenusmuktų.

• Atliekant suvirinimo darbus ar dirbant su karštomis detalėmis, būtina tinkama apsauga tiek nuo karštų detalių paviršiaus, tiek ir nuo karšto oro. Šiuo atžvilgiu sunku rasti pakaitalą odinėms pirštinėms. Suvirinimo pirštinės iš verstos odos – neabejotinai tinkamiausias ir protingiausias sprendimas.

• Dirbant su chemikalais ir tepalais geriausia rinktis sintetines pirštines. Priklausomai nuo cheminės medžiagos rūšies ir sąlyčio su ja trukmės, būtina pasirinkti tinkamiausią apsauginę medžiagą iš siūlomų įvairių variantų. Dirbant su tepalais reikia atsižvelgti į tai, kiek pirštinės uždengtos apsaugine medžiaga: tik delnas ir pirštai ar apsaugota ir viršutinė rankos pusė ( 3 pirštinės), ar visas pirštinių paviršius padengtas apsaugine medžiaga. Nuo to priklauso, kiek laiko veiks apsauga ir, deja, pralaidumas orui – kuo geriau pirštinės apsaugotos, tuo mažiau kvėpuoja rankos.

• Tiksli mechanika ir tikslūs darbai – taip pat sintetikos naudojimo sfera. Šiuolaikinės medžiagos leidžia darbe naudoti ypač lengvas pirštines, kurių ant rankų praktiškai nesijaučia. Idealią švarą, patogumą ir tikslumą dirbant galima pasiekti, pavyzdžiui, su pirštinėmis iš poliuretano.

• Kai pirštinių reikia atliekant statybos darbus, pernešant sunkius daiktus ir pan., tokiu atveju visada sunku pasiūlyti ką nors konkretaus. Čia labai daug kas priklauso nuo vartotojo prioritetų. Vieniems patinka tvirtos odinės pirštinės, kitiems – pirštinės su sintetine danga. Svarbiausia, kad jos tiktų, gerai priglustų prie rankų, būtų pralaidžios orui ir nedidintų prakaitavimo.

• Dirbant žiemą, reikia apsisaugoti nuo drėgmės ir šalčio. Aišku, skiriasi žmonių rankos ir poreikiai. Vieniems patinka storos kumštinės pirštinė iš buivolo odos, kiti mieliau renkasi sintetines. Apskritai, įmirkusios odinės pirštinės – ne pats geriausias variantas dirbant drėgnomis žiemos sąlygomis. Tačiau esant „sausam“ šalčiui jos tinka labiau nei sintetinės, kurios tokiu atveju gali pasidaryti trapios.

Taisyklė

Pirštinės, apsaugančios nuo mechaninių veiksnių. Šis standartas apibrėžia atsparumo nusidėvėjimui, atsparumo pradūrimams, atsparumo plyšimui ir atsparumo prapjovimui reikalavimus. Atitikimas reikalavimams nurodomas kaip atskirų rodiklių lygiai. Tai reiškia, kad jeigu yra nurodytas galiojantis lygis, ši konkreti gaminio savybė viršija būtiną minimalų lygį.

1. Atsparumas nusidėvėjimui. Medžiaga nusidėvi / prasitrina veikiama tam tikro švitrinio popieriaus slėgio. Apsauginės medžiagos savybės skirstomos į keturis lygius, kurie nustatomi pagal tai, kiek laiko praėjo iki tol, kol susidarė skylė. Kuo aukštesnis lygis, tuo atsparesnės pirštinės, žr. lentelę.

2. Atsparumas prapjovimui. Išreiškiamas indeksu, išbandoma apvaliais ašmenimis. Apsauginė medžiagos geba skirstoma į penkis lygius, 5-asis lygis – geriausias rezultatas.

3. Atsparumas plėšimui. Skaičiuojamas niutonais pagal jėgą, kurios reikia, kad pirštinė plyštų. Apsauginė medžiagos geba skirstoma į keturis lygius.

4. Atsparumas prapjovimui. Išreiškiamas niutonais pagal jėgą, su kuria praduriama pirštinė. Apsauginė medžiagos geba skirstoma į keturis lygius.

5. Antistatinės savybės. Ant pirštinių esanti piktograma reiškia, kad pirštinė nekaupia elektrostatinio krūvio.

Nurodytas 0 lygis reiškia, kad pagal šį pavojingą faktorių pirštinė neatitinka standarte numatyto minimalaus lygio.

Nurodytas X lygis reiškia, kad neatlikti pirštinės bandymai arba kad standarte numatytas bandymų metodas netinka šios pirštinės konstrukcijai arba medžiagai.

Naujienos

Visos Naujienos
 
 
  • Klientų aptarnavimas I-V 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir būkite pirmieji, sužinoję apie visus geriausius pasiūlymus. Mėnesio naujienos, profesionalų patarimai ir geriausi pasiūlymai jūsų pašto dėžutėje.
 
 
Ar žinote, kad iš 100 klientų 92 rekomenduotų Stokker draugams ir pažįstamiems
Ära vajuta
Prisijungti
El. paštas
Mobilusis parašas
SmartID
Facebook/Google
Nežinote slaptažodžio arba norite jį keisti?
Prisijungimas mobiliu parašu

PRISIJUNGTI SU SMART-ID

Jei turite „Smart-ID basic“ paskyrą, negalėsite prisijungti. Atnaujinkite ją banke arba naudodami asmens tapatybės kortelę.

Nesate StokkerPRO? Daugiau informacijos rasite čia.Arba susikurkite paskyrą .
Naršydami Stokker internetinėje svetainėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandesnį apsipirkimą. Jeigu pageidaujate slapukų nenaudoti, prašome pasikeisti savo įrenginio naršyklės nustatymus bei ištrinti visus slapukus.
Privatumo politika
Keisti nustatymus
Nesutinku
Sutinku