NAUJIENA!!
Lojalumo programa. Prisijunk!
Open MenuProduktų katalogas0Open CartOpen Search
search
Nustatymai
Svetainė (šalis)
Pristatymo šalis
kalba
0
Jūsų krepšelis yra tuščias Pridėkite prekę arba eikite į
pagrindinį puslapį
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATĄ,
jei užsakymas daugiau nei 49€
Prisijungti
Arba susikurkite paskyrą
searchIeškoti
search
LIVE apžvalga, naujausių prekių naujienos ir patarimai, teisingo naudojimo ir techninės priežiūros gudrybės.

Kaip kuo ilgiau naudoti įrankį?

12.11 2018 13:28

Plėtojantis technologijoms, įvairūs Metabo elektriniai darbo įrankiai naudojami vis ilgiau, o jiems prižiūrėti reikia vis mažiau laiko. Tačiau visiškai priežiūros nereikalaujantis Metabo įrankis dar neišrastas, todėl patarsime, kaip kuo ilgiau naudoti elektrinius darbo įrankius.

Aštrumas, dydis, įtampa, švara!

Situacija, kai iš nebrangaus pirkinio tikimasi brangesnio konkurento prekei prilygstančios galios, nėra svetima niekam, nes juk mes visi tiesiogiai ar netiesiogiai esame su tuo susidūrę. Kartais vien dėl neišmanymo per pirmą darbo su ką tik nusipirktu įrankiu dieną pridaroma žalos.

Gana dažnai montuojamas didesnis, nei leistina, kampinio šlifuoklio pjovimo diskas, nes, logiškai mąstant, didesnis pjovimo diskas reiškia daugiau pjovimui skirto laiko ir mažiau laiko disko keitimui, o tai iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip efektyvesnis darbo laiko panaudojimas. Tačiau iš tiesų už „efektyvesnį darbo laiką“ sumokama kampinio šlifuoklio reduktoriumi, nes itin didelis šlifuoklis nėra skirtas suktis įvairiu tempu ir dar pjauti. Panaši situacija gali nutikti ir su (akumuliatoriniu) gręžtuvu, kai atšipęs grąžtas ir meistro neišmanymą kompensuojanti didesnė jėga įrankio naudojimo laiką labai sutrumpina. Universalūs ar „ekonomiškai naudojami“ įrankio priedai ne visada yra patys geriausi.


 
Užtenka paprasčiausio dalyko, pavyzdžiui, per ilgo ir per silpno ilgintuvo, kuriuo užvedamas įrankis. Jei įrankiui reikia didesnės srovės, nei laidas gali perduoti, problemos ilgai laukti neteks, nes įrenginys negaus pakankamai elektros energijos. Su panašia problema susiduria ir meistrai, kurie energiją įrankiams ima iš elektros generatoriaus. Užvedamam elektriniam įrankiui gali reikėti dvigubai daugiau galios, t. y. užvedamam 2 kW įrankiui gali reikėti iki 4 kW galios, todėl perkant ar nuomojantis generatorių tai reiktų atsiminti.

Kai kuriems meistrams tai gali būti netikėta, tačiau daugumai darbo įrankių purvas, tiksliau, į variklį patekę svetimkūniai (dulkės, kiti nešvarumai), yra itin pavojingi. Dulkiniems darbams atlikti yra sukurti įrenginiuose montuojami stori filtrai, per kuriuos svetimkūniai nepatenka į variklį, tačiau juos reikia valyti. Šis darbas paprastai atliekamas į vėdinimo angą nukreipus suspausto oro srovę įrankiui dirbant tuščiąja eiga arba įrankio technine priežiūra pasirūpina patyręs ir savo darbą išmanantis specialistas.


 
Turbūt nereikia įrodinėti, kodėl į elektrinio darbo įrankio variklį neturėtų patekti vandens, – tokių priežasčių yra ne mažiau kaip 220.

Atėjus žiemai, gręžtuvai laikomi namuose

Metabo įrankiams šalti orai nekelia jokių problemų, tačiau pakalbėkime apie akumuliatorinius ir laidinius įrankius. Tiesa, kad šaltyje, kai temperatūra nukrenta žemiau 15 laipsnių, akumuliatoriaus galingumas gali pradėti strigti, tačiau taip būna tada, kai akumuliatorius nenaudojamas ilgesnį laiką. Naudojamo akumuliatoriaus šaltis neveikia. Ir, nors nė vienas tvarkingas meistras savo darbo įrankių ir jų akumuliatorių nakčiai šaltyje nepaliks, verta žinoti, kad ilgą laiką šaltyje paliktą akumuliatorių galima „atgaivinti“, suteikus jam didelę apkrovą iš karto, vos pradėjus jam dirbti.


 
Karštis mūsų platumose nėra didelė problema, bet šiltuoju metų laiku dera atidžiau rūpintis akumuliatoriumi – saulėje stovinčio automobilio salone ar bagažinėje temperatūra greitai gali pakilti iki 80 laipsnių. Pažangiai sukurtų karštų akumuliatorių iš karto negalima ir įkrauti.
Norintiesiems akumuliatorinius įrankius išleisti žiemos atostogų reikėtų turėti omenyje, kad tuos įrankių akumuliatorius, kurie bus ilgesnį laiką nenaudojami, reiktų įkrauti ir palikti sausoje patalpoje, kur pliusinė temperatūra. Tokios pat sąlygos taikomos ir laidiniams įrankiams.
 
Įsidėmėtina, kad kuriam nors Metabo akumuliatoriniam įrankiui perdegus, nustojus veikti arba dėl neaiškių priežasčių kitaip sugedus, nes jo naudotojui trūko žinių ar jis buvo neatsargus, šio iš „LiHD Partner“ prekybos atstovo pirkto įrankio savininkui finansinės išlaidos negresia – tokiam gaminiui galioja Metabo All-in Service sąlygos.

Metabo All-in Service yra specialioji Metabo 36 mėnesių programa, pagal kurią minėtasis įrankių gamintojas 36 mėn. nuo akumuliatorinio įrankio įsigijimo jo akumuliatorių ir susidėvinčias dalis įsipareigoja pakeisti nemokamai ir remonto darbus atlikti savo sąskaita. 36 mėn. – jokių išlaidų akumuliatoriui ir susidėvinčioms dalims. Ir jokių kabliukų!

Iš esmės tai reiškia, kad, įsigydami Metabo akumuliatorinį įrankį, iš savo išlaidų planavimo galite tiesiog išbraukti dvi išlaidų eilutes, skirtas akumuliatoriui ir susidėvinčioms dalims.

Naujienos

Visos Naujienos
 
 
  • Klientų aptarnavimas I-V 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir būkite pirmieji, sužinoję apie visus geriausius pasiūlymus. Mėnesio naujienos, profesionalų patarimai ir geriausi pasiūlymai jūsų pašto dėžutėje.
 
 
Ar žinote, kad iš 100 klientų 92 rekomenduotų Stokker draugams ir pažįstamiems
Ära vajuta
Prisijungti
El. paštas
Mobilusis parašas
SmartID
Facebook/Google
Nežinote slaptažodžio arba norite jį keisti?
Prisijungimas mobiliu parašu

PRISIJUNGTI SU SMART-ID
Nesate StokkerPRO? Daugiau informacijos rasite čia.Arba susikurkite paskyrą .