NAUJIENA!!
Lojalumo programa. Prisijunk!
Open MenuProduktų katalogasOpen CartOpen SearchOpen Account
search
Internet.užsakymai: +370 663 77 385
Lietuvių
location
Šalis
language
OUTLETPaslaugosNaujaAkcijosStokker finansavimo sprendimaiKontaktai
Jūsų krepšelis yra tuščias Pridėkite prekę arba eikite į
pagrindinį puslapį
NEMOKAMAS TRANSPORTAS
jei užsakymas daugiau nei 49€
Mano Stokker
Prisijungti
searchIeškoti

Naujienos

search
LIVE apžvalga, naujausių prekių naujienos ir patarimai, teisingo naudojimo ir techninės priežiūros gudrybės.

Kaip kovoti su drėgme? Kaip namuose išvengti pelėsių ir grybelių?

02.02 2015 11:43

Ekspertų teigimu, vidutinis drėgmės lygis namuose turėtų būti apie 45-55%. Bet koks nukrypimas nuo šio standarto gali sukelti diskomfortą. Dėl per žemos drėgmės oras yra per sausas. Per aukšta, ilgą laiką išsilaikanti drėgmė gali ne tik sunaikinti sienas, pelėsiams ir grybeliams plintant, bet ir sukelti rimtų sveikatos problemų. . 
 

Taigi, kaip turėtume kontroliuoti tinkamą drėgmės lygį namuose? Pirmiausia, reikia žinoti, iš kur atsiranda drėgmė ir kaip pašalinti jos perteklių. Daugiausiai drėgmės paprastai yra pastatuose, kurie neturi tinkamos izoliacijos arba naujai pastatytuose objektuose, kurių sienose dar yra daug vandens po neseniai baigtų apdailos darbų. Dažnai per didelės drėgmės priežastimi yra prasta buto ventiliacija (arba jos nebuvimas). Sandariai uždaryti plastikiniai langai ir durys lemia tai, kad į vidų patenka nedaug gryno oro, o nepakankama ventiliacija negali užtikrinti reikiamos oro apykaitos.

 


Be to, nepamirškite, kad drėgmės lygis padidėja taip pat atliekant pagrindinius namų ruošos darbus. Tokie kasdieniniai darbai, kaip skalbimas, valgio gaminimas, lyginimas, gali padidinti oro drėgmę net iki 80-90%! Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį, kaip atrodo vonios kambarys po karštos vonios ar dušo. Maži, dažnai be langų vonios kambariai, kuriuose džiūsta daugybė skalbinių, arba net gi prastai šildomos drabužinės – tai patalpos, kurioms ypač gresia grybeliai ir pelėsiai. Paprastai prie to prisideda dar ir nemalonus kvapas.

Dažnai stebimės, vonios kampe matydami vietoj balto plytelių plyšių užpildo pasirodančią juodą dangą. Tas pats atsitinka, kuomet rimtesnio kambarių tvarkymo metu nuo sienos atstumiame spintą, už kurios mūsų nuostabai pasirodo juodai-žalia danga. Grybeliai, pelėsiai ir dulkės mėgsta didelę drėgmę bei tamsias, blogai vėdinamas vietas. 

Aišku, su didžiausia problema susiduria tie, kurie „pelėsių" problemos atsiradimui jau nebeturi įtakos. Jiems, deja, lieka gelbėtis cheminėmis priemonėmis arba kapitaliniu buto remontu. Giliai sienose „įsišaknijusius“ grybelius labai sunku pašalinti. 

Jei didelės drėgmės priežastimi nėra tinkamos pastato izoliacijos trūkumas, verta laiku apsisaugoti nuo grybelių bute augimo, dėmesį pagrinde skiriant efektyviai ventiliacijos sistemai bei dažnam patalpų vėdinimui. Mums taip pat gali padėti oro sausintuvai. 

 


Buitiniai sausintuvai puikiai tinka mažesnėse patalpose, pavyzdžiui, voniose, garažuose ar džiovyklose. Jų patraukli išvaizda neturi įtakos interjero estetikai, todėl jie sėkmingai gali būti naudojama net ir labiausiai reprezentacinėse namų vietose. Paprastai jie yra mažo dydžio, lengvi ir lengvai transportuojami, o tylus jų darbas netrukdo normaliam gyvenimui. Kai kurie sausintuvai, pvz., Master DH 720 modelis turi papildomai įrengtą UV lempą, pašalinančią bakterijas ir mikrobus. Dauguma jų taip pat turi nemalonius kvapus sugeriantį aktyviosios anglies filtrą. 

Daug lengviau yra išvengti pelėsių ir grybelių plėtros, išlaikant atitinkamą drėgmės lygį. Verta nepamiršti tinkamos ventiliacijos, dažno langų atidarymo (jei išorėje nėra didelės drėgmės), o taip pat įrenginių, kurių reguliarus naudojimas yra labai veiksmingas. 

 

http://www.masterheaters.lt/​

Naujienos

Visos Naujienos
 

Prisijunk prie 25000 profesionalų ir mėgėjų bendruomenės

Kiekvieną savaitę naujienos, patarimai ir pasiūlymai jūsų pašto dėžutėje.
Prenumerata sėkminga
 
 
 
 
 
 
Ar žinote, kad iš 100 klientų 92 rekomenduotų Stokker draugams ir pažįstamiems
Ära vajuta
Mano Stokker
El. paštas
Socialiniai tinklai
Nežinote slaptažodžio arba norite jį keisti?
Nesate StokkerPRO? Daugiau informacijos rasite čia. Tapkite StokkerPRO nariu.