NAUJIENA!!
Lojalumo programa. Prisijunk!
Įsigaliojus naujoms pandemijos valdymo priemonėms nuo rugsėjo 13 d. keisis Stokker įrankių centrų darbo sąlygos.
Open MenuProduktų katalogasOpen CartOpen Search
search
Tel.informacijai:: +370 65 006 000
Nustatymai
Svetainė (šalis)
Pristatymo šalis
kalba
Jūsų krepšelis yra tuščias Pridėkite prekę arba eikite į
pagrindinį puslapį
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATĄ,
jei užsakymas daugiau nei 49€
Mano Stokker
Prisijungti
searchIeškoti
search
LIVE apžvalga, naujausių prekių naujienos ir patarimai, teisingo naudojimo ir techninės priežiūros gudrybės.

Ką būtina žinoti apie kuro mišinį?

19.01 2015 10:04

Benzino mišinio ruošimas

Kiekvienas sodininkas žino, kad daugumoje žoliapjovių, krūmapjovių ir benzininių pjūklų naudojamas specialus benzino mišinys. Deja, labai dažnai nežinomi svarbūs niuansai, į kuriuos reikia atsižvelgti ruošiant ir gaminant benzino mišinį. Dėl to norime detaliau aptarti ir šią temą.

Kam reikalingas benzino mišinys?

Benzino mišinys – tai labai tikslus sumaišytos alyvos ir benzino kiekis. Dvitakčius ir kai kuriuos keturtakčius variklius reikia tepti papildomai. Motoriniuose pjūkluose ir kituose darbo įrankiuose su dvitakčiais varikliais paprastai iš viso nėra alyvos. Siekiant išvengti dviejų metalų tarpusavio trinties, į benziną pilamas tam tikras kiekis alyvos. Taip užtikrinamas ilgalaikis darbas be trikdžių.

Dvitaktė alyva

Ruošiant benzino mišinį būtina naudoti specialią 2-T alyvą. Alyvos parduotuvėse yra labai įvairios ir už labai įvairią kainą. Paprastai galioja taisyklė, kad parduotuvėje gausite tai, už ką mokate. Tai reiškia, kad kuo pigesnė ir mažiau žinoma alyva, tuo prastesnėmis savybėmis ji tikriausiai pasižymės. Jeigu turėsite naudoti labai pigią alyvą, rekomenduoju šiek tiek padidinti jos kiekį benzino atžvilgiu.

Benzino mišinio santykis

Ruošiant benzino ir alyvos mišinį reikia laikytis variklio gamintojo rekomendacijų. Apytikriai kiekiai paprastai nėra priimtini, būtina laikytis konkretaus santykio. Įprastai dvitaktis variklis sudegina 50 dalių benzino vienai daliai alyvos. Paprasčiau kalbant, į 5 l benzino reikia įmaišyti 100 ml specialios alyvos.
Norėdami sužinoti reikiamą benzino mišinio santykį, skaitykite naudojimo instrukciją.

Per daug alyvos

Jeigu įpilsite daugiau alyvos ir mišinys taps per daug koncentruotas, reikės įpilti ir daugiau benzino. Kodėl negalima naudoti benzino su per dideliu kiekiu alyvos? Atsakymas labai paprastas: jeigu alyvos per daug, susidaro daugiau sudegusios alyvos likučių. Jie kaupiasi ant variklio vidinių detalių ir greitai sukelia įvairių problemų. Jeigu alyvos per daug, suprasite labai greitai: darbo įrankis ims skleisti daug mėlynų dūmų. Dėl vieno bako benzino su didesniu kiekiu alyvos gal nieko blogo ir neatsitiks, bet jei dirbsite ilgesnį laiką, papildomas darbas – prietaiso remontas – garantuotas.

Per mažai alyvos

Kas atsitiks, jei benzino kiekis per mažas arba naudojate prastą (pigią) alyvą? Labai greitai susidėvės variklis ir sumažės jo galia. Jeigu alyvos nepilsite visai, variklis gali sugesti vos per kelias minutes. Jeigu tenka naudoti pigią ir mažai žinomą alyvą, geriau įpilkite jos šiek tiek daugiau. Neretai pigi nauja alyva atitinka visus reikalavimus, bet jos savybės kinta labai greitai ir nemalonių staigmenų ilgai laukti neteks.

Kokį kiekį sumaišyti vienu sykiu?

Jeigu darbo įrankį dažniausiai naudojate namie ir į mišką kasdien neinate, rekomenduoju benzino visuomet sumaišyti tiek, kiek sunaudosite per vieną kartą. Sumaišyto benzino nereikėtų laikyti ilgesnį laiką, nes ilgiau pastovėjus dingsta alyvos savybės ir staiga toks benzinas netenka tepamųjų savybių.
Jeigu nepageidaujate patys maišyti benzino ir nenorite galvoti apie benzino mišinio nebegaliojimą, įsigykite specialaus dvitakčio variklio degalų mišinio.
Jeigu kanistre yra likę benzino nuo praėjusio karto ir nenorite jo išpilti, galite įpilti į jį truputį dvitakčio variklio alyvos.

www.sodoekspertai.lt

Naujienos

Visos Naujienos
 
 
  • Klientų aptarnavimas I-V 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir būkite pirmieji, sužinoję apie visus geriausius pasiūlymus. Mėnesio naujienos, profesionalų patarimai ir geriausi pasiūlymai jūsų pašto dėžutėje.
 
 
Ar žinote, kad iš 100 klientų 92 rekomenduotų Stokker draugams ir pažįstamiems
Ära vajuta
Mano Stokker
El. paštas
Mobilusis parašas
SmartID
Facebook/Google
Nežinote slaptažodžio arba norite jį keisti?
Prisijungimas mobiliu parašu

PRISIJUNGTI SU SMART-ID
Nesate StokkerPRO? Daugiau informacijos rasite čia. Tapkite StokkerPRO nariu.