NAUJIENA!!
Lojalumo programa. Prisijunk!
Pirmadienį 2022 08 15 Stokker Įrankių centrai nedirbs.
Open MenuProduktų katalogas0Open CartOpen Search
search
Nustatymai
Svetainė (šalis)
Pristatymo šalis
kalba
0
Jūsų krepšelis yra tuščias Pridėkite prekę arba eikite į
pagrindinį puslapį
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATĄ,
jei užsakymas daugiau nei 49€
Prisijungti
Arba susikurkite paskyrą
searchIeškoti
search
LIVE apžvalga, naujausių prekių naujienos ir patarimai, teisingo naudojimo ir techninės priežiūros gudrybės.

Grandininio pjūklo naudojimas žiemą

19.01 2015 10:08

Visi ekstremalūs orai nemaloniai veikia ir įrankius. Daugelis jų ypatingo karščio ar šalčio sąlygomis ilgą darbą dirba ne taip gerai, kaip esant švelnesniam orui. Kaip tyčia, ypač atšalus orams atsiranda poreikis čiupti grandininį pjūklą ir ruoštis į mišką. Akivaizdu, kad termometro stulpeliui rodant -30°C vargu ar kas braunasi pjauti medžių, bet net ir žemiau -10°C laipsnių temperatūros yra gerokai kenksmingesnės pjūklams nei dvidešimt keli laipsniai šilumos vidurvasarį.

Pasidalinsime keletu patarimų kaip išvengti rūpesčių žiemos sąlygomis ir greičiau atlikti reikiamus darbus šaltyje.

Šaltas oras nemalonus tiek pjūklui, tiek ir pačiam pjovėjui. Gali nutikti taip, kad pjūklas nenorės vestis, ir jį užvedus norėsis kuo geriau išnaudoti. Vienas iš tokio darbo elementų gali būti ir apledijusios pjuvenos kemšančios oro aušinimo traktą. Tai nepaprastai erzina, lėtina darbą, kurio pabaiga tolsta, ir darosi akivaizdu, kad viskas einasi lėčiau nei tikėjotės.

Pasirūpinkite įrenginiu prieš eidami į mišką, nuvalykite visus nešvarumus ir sureguliuokite variklį. Jei to senokai nedarėte, būtinai pakeiskite oro filtrą ir uždegimo žvakę. Perjunkite pjūklą į žieminį režimą - paprastai tai daroma atidarant nedidelę oro sklendę prie oro filtro, per kurią karštu oru pašildomas ir karbiuratorius. ECHO grandininiams pjūklams šis režimas įjungiamas temperatūroms esant žemiau +5°C.

Kitas žingsnis - grandinės tepalo pakeitimas. Išpilkite senąjį ir užpildykite bakelį nauju, skirtu žiemai. Vasarai skirtas tepalas žiemą sušąla ir tampa per klampiu, o ir šaltam medžiui pjauti reikia daugiau tepalo. Todėl rekomenduotina naudoti tepalus skirtus naudoti žiemos sąlygoms.

Įšalusius medžius daug sunkiau pjauti nei sausus ar tiesiog kietus. Tokio darbo verta imtis tik šviežiai pagaląsta grandine. Dar geriau, jei dėl viso pikto turėsite ir aštrią atsarginę (žinoma, jei to reikia pagal darbų apimtis). Kai kurie miškininkai netgi naudoja grandines pagaląstas mažesniu (apie 5 laipsnių) kampu. Taip paruošta grandinė lengviau pjauna įšalusį medį ir kelia mažesnes vibracijas.

Dar vienas vengtinas dalykas - smarkūs temperatūrų pokyčiai. Turiu omenyje, jog per naktį kambario temperatūroje palaikyta talpa su kuru (ir pjūklo kuro bakas) kitą dieną neturėtų būti išneštas į  -15°C šaltį. Tai neišvengiamai sukels vandens kondensaciją kuro talpoje. Jei naudojate savo gamintą kuro mišinį, įsitikinkite kad jis šviežias, ir kad jo kiekis yra toks, kokį sunaudosite dirbdami. Kuro garavimas ir stovėjimas yra ne mažiau kenksmingi jo savybėms nei vandens kondensatas, kaip ir esu minėjęs ankstesniame straipsnyje.

Paskutinė rekomendacija yra elementari, bet labai sunkiai įgyvendinama. Jei dirbant pjūklu staiga prireikia sustoti ir jį padėti, venkite pusnelių. Geriau pastatykite jį ant kelmo ar kokio panašaus paviršiaus. Priežastis paprasta - įkaitęs pjūklas ima tirpdyti sniegą, kuris vėl šaldamas virsta ledu, prilimpančiu prie pjūklo korpuso. Ypatingai nesėkmingais atvejais pjūklas dėl to gali patirti rimtų gedimų.

Gerai prižiūrimas kokybiškas įrankis tarnaus ilgą laiką ir nekels rūpesčių. Grįžus iš miško įrenginį rekomenduojama švariai ir sausai išvalyti. Juk niekam nepatinka pradėti darbo purvinu, juodu ir galbūt apgadintu įrenginiu.

Apie teisingą kuro mišinį pjūklams skaitykite čia.

www.sodoekspertai.lt

Naujienos

Visos Naujienos
 
 
  • Klientų aptarnavimas I-V 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir būkite pirmieji, sužinoję apie visus geriausius pasiūlymus. Mėnesio naujienos, profesionalų patarimai ir geriausi pasiūlymai jūsų pašto dėžutėje.
 
 
Ar žinote, kad iš 100 klientų 92 rekomenduotų Stokker draugams ir pažįstamiems
Ära vajuta
Prisijungti
El. paštas
Mobilusis parašas
SmartID
Facebook/Google
Nežinote slaptažodžio arba norite jį keisti?
Prisijungimas mobiliu parašu

PRISIJUNGTI SU SMART-ID

Jei turite „Smart-ID basic“ paskyrą, negalėsite prisijungti. Atnaujinkite ją banke arba naudodami asmens tapatybės kortelę.

Nesate StokkerPRO? Daugiau informacijos rasite čia.Arba susikurkite paskyrą .
Naršydami Stokker internetinėje svetainėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandesnį apsipirkimą. Jeigu pageidaujate slapukų nenaudoti, prašome pasikeisti savo įrenginio naršyklės nustatymus bei ištrinti visus slapukus.
Privatumo politika
Keisti nustatymus
Nesutinku
Sutinku