NAUJIENA!!
Lojalumo programa. Prisijunk!
Open MenuProduktų katalogas0Open CartOpen Search
search
Nustatymai
Svetainė (šalis)
Pristatymo šalis
kalba
0
Jūsų krepšelis yra tuščias Pridėkite prekę arba eikite į
pagrindinį puslapį
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATĄ,
jei užsakymas daugiau nei 49€
Prisijungti
Arba susikurkite paskyrą
searchIeškoti
search
LIVE apžvalga, naujausių prekių naujienos ir patarimai, teisingo naudojimo ir techninės priežiūros gudrybės.

Daugiafunkcis švarkas ir buivolo oda

31.01 2020 14:47

Darbo sauga tikrai ne juokas: iš vienos pusės – daugiau galvoti apie sveikatą skatina darbdavys, nes tai reglamentuoja griežti teisės aktai. Iš kitos pusės – dėl vykdomos prevencinės veiklos apie tai daugiau pradeda galvoti ir patys darbuotojai, nes prasta sveikata neduoda gerų rezultatų. Suvirinimo darbų sritis turbūt yra viena reikliausių, nes apima kelias skirtingas rizikas. Dėl to verta apžvelgti pagrindinius dalykus.

Liepsnai atspari apsauga nuo purslų

Suvirinimo darbų aprangos tikslas – apsaugoti suvirintoją nuo kibirkščių ir atsitiktinės liepsnos. Juk audringoje jūroje į laivo denį einantis jūrininkas turi tinkamai apsirengti, jei nenori sušlapti, tad prieš kibdamas į darbus tinkamai nuo kibirkščių apsisaugoti turi ir suvirintojas, nes jūrininkas rizikuoja tik peršlapti iki apatinių drabužių, o suvirintojui grėsmė daug didesnė – gali būti pažeista oda. Be abejo, prieš perkant drabužius, verta pasikonsultuoti su „Stokker“ specialistais, jie yra patyrę šios srities atstovai ir geba atkreipti dėmesį į tai, apie ką kartais net nepagalvojate. 


Suvirinimo aprangą galima skirstyti į dvi grupes: lengviems ir sunkiems suvirinimo darbams skirtus apsauginius drabužius. Pagrindinis skirtumas – kokio intensyvumo aplinkoje juos galima vilkėti, tai yra, kiek ilgai medžiaga gali apsaugoti nuo kibirkščių, purslų ir atsitiktinės liepsnos.

 

Medvilnė ar oda​

Iš „Stokker“ asortimento kiekvienas suvirintojas, tiek pradedantysis, tiek profesionalas, išsirinks tinkamą aprangą. Yra du pagrindiniai prekės ženklai: „Dimex“ ir „Weldas“.


„I’m on fire“, – dainavo Bruce’as Springsteenas. Ši daina nebūtų gimusi, jei „The Boss“ būtų vilkėjęs „Dimex“ drabužius. Darbininkas su „Dimex“ ugniai atspariais drabužiais nedegtų. „Dimex“ – 30 metų istoriją turintis suomių kilmės darbo drabužių gamintojas, patyręs įvairiose srityse, įskaitant ir suvirinimo darbus. Šio gamintojo drabužiai visada gaminami iš medvilnės arba įvairių sintetinių medžiagų, o apsauga nuo ugnies yra pačiame audinio pluošte. Skirtingai nuo medžiagų, kurios būna papildomai apdorojamos, tokia medžiaga gerai atlaiko skalbimą ir dėvėjimąsi. 


Minkšta medžiaga yra patogi, o tai suteikia didžiulį pranašumą dirbant ten, kur ankšta ar nepatogu – juk suvirinimo darbai ne visada atliekami prie suvirinimo stalo. Orui laidi“ medžiaga yra papildomas privalumas, ji neleidžia lengvai susirgti – šlapias ar suprakaitavęs kūnas labai greitai atvėsta, o tai nėra gerai jūsų sveikatai.


Be to, iš to paties asortimento galima įsigyti vadinamuosius daugiafunkcius drabužius, tai reiškia, kad suvirinimo drabužių apsauga yra derinama su kitomis darbo ir apsauginių drabužių savybėmis. Šios serijos daugiafunkcius drabužius su daugybe darbo įrankiams skirtų kišenių ir atšvaitų galima vilkėti ir kitur, kur tik susiduriama su įvairiais metalais. Šie drabužiai turi ne tik suvirinimo darbams reikiamas savybes, bet ir yra antistatiniai, atsparūs elektros lankui, rūgštims ir, žinoma, gerai pastebimi.

 

 „Weldas“ gaminiai skirti rimtesniems suvirinimo darbams, šis gamintojas parduoda daugiausia iš (buivolo) odos pagamintų suvirinimo darbams skirtų drabužių, prijuosčių, pirštinių ir papildomų reikmenų. Oda yra labai atspari medžiaga, o tinkamai apdorota gali apsaugoti darbuotoją ir nuo intensyvesnių kibirkščių ar purslų, kitaip tariant, šie drabužiai ir aksesuarai skirti žmonėms, kurie diena iš dienos atlieka suvirinimo darbus. 


Renkantis apsauginius drabužius, vertėtų apsvarstyti ir kitų priemonių, pavyzdžiui, ugniai atsparių kojinių ar apatinių drabužių, įsigijimą. Nors pardavėjo patarimas vietoje suvirinimo darbų prijuostės arba suvirinimo švarko su atšvaitais nusipirkti visą aprangos komplektą gali nuskambėti kaip noras gauti ketvirtinę premiją, vis dėl to priežastis yra paprastesnė: kibirkštys ir metalo purslai ne visada skrenda norima kryptimi. Dėvint tik apsauginę prijuostę ar švarką nėra garantijos, kad kibirkštys ar purslai neužtikš ir nepridarys žalos kitose vietose. „Karšti vyrai“ yra plačiai paplitęs posakis, tačiau tokio karšto vyro tikrai nereikia.  


Verta atsiminti ir tai, kad suvirinimo darbų apranga yra atspari liepsnai, bet ne ugniai: dauguma drabužių apsaugos nuo atsitiktinės liepsnos ar didesnių kibirkščių. O nuo ugnies apsaugoti galėtų jau kitokie drabužiai. Arba kalvio rankos. 

 

Naujienos

Visos Naujienos
 
 
  • Klientų aptarnavimas I-V 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir būkite pirmieji, sužinoję apie visus geriausius pasiūlymus. Mėnesio naujienos, profesionalų patarimai ir geriausi pasiūlymai jūsų pašto dėžutėje.
 
 
Ar žinote, kad iš 100 klientų 92 rekomenduotų Stokker draugams ir pažįstamiems
Ära vajuta
Prisijungti
El. paštas
Mobilusis parašas
SmartID
Facebook/Google
Nežinote slaptažodžio arba norite jį keisti?
Prisijungimas mobiliu parašu

PRISIJUNGTI SU SMART-ID

Jei turite „Smart-ID basic“ paskyrą, negalėsite prisijungti. Atnaujinkite ją banke arba naudodami asmens tapatybės kortelę.

Nesate StokkerPRO? Daugiau informacijos rasite čia.Arba susikurkite paskyrą .
Naršydami Stokker internetinėje svetainėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandesnį apsipirkimą. Jeigu pageidaujate slapukų nenaudoti, prašome pasikeisti savo įrenginio naršyklės nustatymus bei ištrinti visus slapukus.
Privatumo politika
OK