NAUJIENA!!
Lojalumo programa. Prisijunk!
Open MenuProduktų katalogas0Open CartOpen Search
search
Nustatymai
Svetainė (šalis)
Pristatymo šalis
kalba
0
Jūsų krepšelis yra tuščias Pridėkite prekę arba eikite į
pagrindinį puslapį
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATĄ,
jei užsakymas daugiau nei 49€
Prisijungti
Arba susikurkite paskyrą
searchIeškoti
search
LIVE apžvalga, naujausių prekių naujienos ir patarimai, teisingo naudojimo ir techninės priežiūros gudrybės.

Akumuliatorinis gręžtuvas, smūginis suktuvas ar smūginis veržliasukis?

26.11 2018 10:03

Akumuliatorinis gręžtuvas, smūginis suktuvas ar smūginis veržliasukis. Ką pasirinkti?

Kaip rašėme ankstesniame straipsnyje, akumuliatoriniai gręžtuvai, smūginiai suktuvai ir smūginiai veržliasukiai daugiausia tarpusavyje skiriasi išskiriamos jėgos paskirstymu, nepriklausomai nuo to, ar kalbame apie Metabo akumuliatorinius įrankius, ar kito gamintojo produktus: jei akumuliatorinio gręžtuvo išskiriama jėga per ilgą laiką yra vienoda, tai smūginiai darbo įrankiai veikia visiškai priešingai – jais visa išskiriama jėga yra sukoncentruojama į vieną akimirką. Kaip šias žinias panaudoti praktiškai ir naudingai, dabar ir aptarsime.

Akumuliatorinis gręžtuvas

Akumuliatorinis gręžtuvas, kaip ir nurodo jo pavadinimas, dažniausiai yra naudojamas gręžimo darbams atlikti, nes įrankio darbo principas ir konstrukcija gali užtikrinti stabilią jėgą ilgesniu laiko intervalu. O naudingą „šalutinę funkciją“ galima išnaudoti, pasinaudojant įrankio jėga, ir nudirbti varžtų sukimo darbus. Be to, visai nesvarbu, ar įrankį naudoja namuose hobiu užsiimantis mėgėjas, ar statybų objekte dirbantis profesionalas – dauguma meistrų akumuliatorinį gręžtuvą būtent ir naudoja varžtams įsukti. Be to, nėra jokio skirtumo, ar įsukti reikia 10 ar 100 cm ilgio varžtus – turint gerą įrankį ir sveikatos, gręžtuvu tokį darbą nudirbsite be vargo. Visgi, jei įsukamų varžtų kiekis didesnis, o patys varžtai yra maži, verta apsvarstyti alternatyvius įrankius.


 
Smūginis suktuvas ir smūginis veržliasūkis

Jei kalbėtume apie jaunus vyrus, kurių rankos ir riešai yra stiprūs, toliau pateikiama informacija nėra tiek svarbi, tačiau, jei turime omenyje žmogų, norintį optimaliai išnaudoti savo jėgų atsargas ir nesusižeisti riešų, įsukinėjant varžtus, arba, jei įsukamų varžtų kiekis yra itin didelis, verta žinoti, kad akumuliatorinį gręžtuvą pravartu keisti akumuliatoriniu smūginiu suktuvu – būtent todėl šie du įrankiai dažnai būna parduodami komplekte. Akumuliatorinis gręžtuvas yra labai galingas įrankis varžtams įsukti, tačiau taip iš esmės yra todėl, kad dalį savo jėgos įrankis „paima“ iš jį naudojančio meistro. Turintiems patirties ši varžtų „atlaikymo“ tema nėra svetima ir yra pažįstama būsena, kai po ilgesnės darbo dienos riešų ir rankų raumenys jaučiasi itin pavargę.


 
O, naudojant smūginį suktuvą, tokios problemos nėra, nes šio įrankio darbo principe numatyta, kad mažesnėmis jėgų ir laiko sąnaudomis būtų galima įsukti didelį varžtų kiekį (kalbame apie, pvz., lauko terasą, grindų dangą, gipso plokštes, medienos gaminius gaminantį cechą). Vienintelis minusas – jei taip iš viso jį galima pavadinti – įrankis nelabai pritaikytas itin didelio skersmens ir (ar) ilgiems varžtams sukti. Visgi, trumpesnius varžtus juo įsuksite itin lengvai.

Šiais laikais taip pat itin populiarūs vadinamieji Multi Monti / Tapcon betonsraigčiai. Juos naudojant, statybų darbai labai palengvėja – tereikia į betone išgręžtą angą betonsraigtį įsukti smūginiu suktuvu. Akumuliatoriniu gręžtuvu tokio sraigto įsriegti nepavyktų. Kaip gerą argumentą dauguma meistrų nurodo ir smūginių įrankių naudojimo patogumą, kai siauresnėje ar aukštesnėje vietoje darbus galima atlikti, naudojant mažiau jėgų, ir labiau koncentruojantis į saugumą ir patogumą, nes, dirbant smūginiu įrankiu, nereikia naudoti viso kūno jėgos.


 
Smūginis suktuvas yra itin veiksmingas darbo įrankis ir savisriegiams sraigtams sukti. Smūginis Metabo suktuvas su naujuoju akumuliatoriumi šiam darbui palengvinti turi unikalią papildomą APS arba automatinio pavaros perjungimo (ang. Automatic Power Shift) funkciją, arba savotišką automatinę pavarų dėžę. Naudojant šią funkciją, įrankio greitis pirmą kartą gręžiant medžiagą yra didesnis, tačiau, kai sraigtas prasiskverbia į medžiagą, automatiškai sumažėja įrankio sukimo momentas ir apsisukimų skaičius, siekiant išvengti sraigtų perveržimo ir tarpiklio sugadinimo.

Panašiai kaip smūginis suktuvas veikia ir smūginis veržliasūkis: kai veržiamų veržlių ar varžtų kiekis didelis – pvz., reikia šimtu veržlių priveržti cisternos dangtį, smūginis veržliasukis yra itin geras pagalbininkas. Kaip ir anksčiau minėtasis įrankis, smūginis veržliasukis veikia taip, kad per ilgą laikotarpį juo būtų galima atlikti daug veržlių prisukimų, taupant jėgas ir saugant sveikatą.


 
Prieš prasidedant žiemai, niekas neįsivaizduoja automobilių padangų keitimo, atliekamo akumuliatoriniu gręžtuvu. Šis darbas atliekamas tik smūginiu veržliasukiu.

Nepamirškite Full Service aptarnavimo!
Verta prisiminti, kad, jei kuris nors Metabo akumuliatorinis įrankis dėl žinių trūkumo ar neatsargumo perdegtų, nustotų veikti arba dėl neaiškių priežasčių kitaip sugestų, tai šio iš Stokker pirkto įrankio savininkui finansinės išlaidos negresia – tokiam produktui galioja Metabo Full Service sąlygos.

Metabo Full Service yra specialioji Metabo 3 metų programa, pagal kurią minėtasis įrankių gamintojas 3 metus nuo akumuliatorinio įrankio įsigijimo jo akumuliatorių ir susidėvinčias dalis įsipareigoja pakeisti nemokamai, ir remonto darbus atlikti savo sąskaita. 3 metus – jokių išlaidų akumuliatoriui ir susidėvinčioms dalims. Ir jokių kabliukų! Iš esmės tai reiškia, kad, įsigydami Metabo akumuliatorinį įrankį, iš savo išlaidų planavimo galite tiesiog išbraukti dvi išlaidų eilutes, skirtas akumuliatoriui ir susidėvinčioms dalims. 

 

Naujienos

Visos Naujienos
 
 
  • Klientų aptarnavimas I-V 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir būkite pirmieji, sužinoję apie visus geriausius pasiūlymus. Mėnesio naujienos, profesionalų patarimai ir geriausi pasiūlymai jūsų pašto dėžutėje.
 
 
Ar žinote, kad iš 100 klientų 92 rekomenduotų Stokker draugams ir pažįstamiems
Ära vajuta
Prisijungti
El. paštas
Mobilusis parašas
SmartID
Facebook/Google
Nežinote slaptažodžio arba norite jį keisti?
Prisijungimas mobiliu parašu

PRISIJUNGTI SU SMART-ID
Nesate StokkerPRO? Daugiau informacijos rasite čia.Arba susikurkite paskyrą .